Miasta Bornholmu

Wybrane, ważniejsze miasta Bornholmu. Większość większych miast to miasta portowe, można do nich bez problemu dojechać samochodem lub rowerem. Są dobrze skomunikowane ze sobą. W niemal każdym z nich znajdziemy sklepy, restauracje, miejsca noclegowe, informacje turystyczne.

Rønne

Ronne

Największe miasto na wyspie, nazywane stolicą Bornholmu. Stanowi centrum administracyjno-kulturalne, a zarazem największe skupisko mieszkańców - panuje tutaj stosunkowo duży tłok w porównaniu z mniejszymi, kameralnymi miasteczkami. Mimo to warto je zobaczyć, jest wręcz obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania dla każdego turysty.

WIĘCEJ

Hasle

Hasle

Miasto malowniczo położone po zachodniej stronie wybrzeża wyspy. Zyskało dużą popularność wśród turystów dzięki największemu na wyspie kompleksowi wędzarni. Można tam skosztować wspaniałe, wędzone śledzie i inne ryby oraz owoce morza, przygotowane na różne sposoby. Raj dla podniebienia!

WIĘCEJ

Allinge-Sandvig

Allinge-Sandvig

To dwa połączone ze sobą miasteczka, tworzące największe na wyspie centrum turystyczne. Wprawdzie nie ma tutaj szerokich i piaszczystych plaż, ale jest coś, co przyciąga w to miejsce co roku rzesze turystów... To nieodparty urok malowniczych klifów, opadających pionowo w głęboki granat Morza Bałtyckiego, niesamowity widok... To także piękne wrzosowiska pokrywające masyw Hammeren, które komponują się idealnie z tłem morza, tworząc niezapomniany obraz... Poza tym wiele innych, niepowtarzalnych krajobrazów, które na długo pozostają w pamięci.

WIĘCEJ

Gudhjem

Gudhjem

Miasto artystów i miejsce pełne uroku oraz niesamowitej atmosfery, w sezonie najbardziej oblegane przez tłumy turystów. Piękny widok na Gudhejm rozciąga się z góry Bokul - warto tam wejść (50 m n.p.m.), by podziwiać pomarańczowe dachy domów odcinające się wyraziście na tle błękitu nieba i granatu morza... A w oddali na horyzoncie, przy bezchmurnej pogodzie, bardzo dobrze widoczna jest wysepka Christianso.

WIĘCEJ

Svaneke

Svaneke

Miasto Danii, które jest wysunięte najdalej na wschód. Do dnia dzisiejszego stoją tutaj zabudowania z XVI i XVII wieku, dzięki temu Svaneke otrzymało w roku 1975 nagrodę - Europejski Złoty Medal za zachowanie dawnego charakteru miasteczka.

WIĘCEJ

Nexø

Nexø

Niepozorne miasteczko, do którego w sezonie letnim przypływają statki pasażerskie z Polski. W odległości niecałych 3 km od Nexø zaczynają się wspaniałe, szerokie, piaszczyste plaże bornholmskie. Warto przespacerować się ścieżką poprowadzoną wzdłuż morza lub skorzystać ze ścieżki rowerowej.

WIĘCEJ

Aakirkeby

Aakirkeby

Nazywane jest "miastem kwiatów" ze względu na festyn, który odbywa się w tym mieście w lipcu. Całe miasto przyozdobione jest wtedy tysiącami kolorowych kwiatów, a na rynku odbywają się festyny.

WIĘCEJ

Trwa aktualizacja danych bazy noclegowej. Przepraszamy.