Hasle

Hasle: malowniczo położone miasto, po zachodniej stronie wybrzeża wyspy. Zyskało dużą popularność wśród turystów dzięki największemu na wyspie kompleksowi wędzarni. Można tam skosztować wspaniałe, wędzone śledzie i inne ryby oraz owoce morza, przygotowane na różne sposoby. Raj dla podniebienia!

Hasle

W wędzarniach można także "podejrzeć" jak przebiega proces wędzenia ryb, oprócz tego można również zobaczyć wystawę poświęconą bornholmskiemu rybołówstwu.

Ciekawym miejscem w Hasle jest port - dawniej typowo rybacki, jednak z czasem jego funkcja się zmieniła. Teraz cumują w nim łodzie turystyczne i luksusowe jachty z różnych zakątków świata.

Cała zabudowa miasteczka jest charakterystyczna i bardzo podobna do architektury w innych miejscach na wyspie. Turystów urzekają wąskie, kręte uliczki oraz małe, kolorowe domki po obu ich stronach. Mieszkańcy ozdabiają je dodatkowo, ustawiając w oknach różnego rodzaju drobiazgi oraz kwiaty. Stanowi to miły akcent, podkreślający specyfikę wyspy, życzliwość i przyjazne nastawienie do turystów.

Przez Hasle przebiega chyba najbardziej malownicza ścieżka rowerowa. Rozpoczyna się ona w Rønne, a kończy na północnym krańcu wyspy w miejscowościach Allinge-Sandvig. Fragment ścieżki prowadzi nas wzdłuż morskiego wybrzeża i jest to odcinek momentami trudny do pokonania - dlatego stanowi tym większą frajdę dla zapalonych miłośników dwóch kółek oraz piękna tamtejszej nadmorskiej aury.

Okolice Hasle

Okolice Hasle najlepiej zwiedzać w czasie rowerowych wypraw. Ścieżka rowerowa z Rønne prowadzi przez Hasle i dalej aż do Allinge-Sandvig. Po drodze odwiedzić można małe, nadmorskie miejscowości Helligpeder i Teglkas, które wyglądają tak, jakby czas się w nich zatrzymał. Ciekawym miejscem jest również Jons Kapel, czyli kaplica Jona - wysoka, granitowa skała, z której mnich Jon nawracał pogańskich Bornholmczyków na chrześcijaństwo. Do Jons Kapel można dotrzeć wyłącznie pieszo, rower należy zostawić przy parkingu Ensegard. Dalej ścieżka prowadzi lasem, aż do ruin średniowiecznego zamku Hammershus.

Trwa aktualizacja danych bazy noclegowej. Przepraszamy.