Aakirkeby

Aakirkeby: nazywane jest "miastem kwiatów" ze względu na festyn, który odbywa się w tym mieście w lipcu. Całe miasto przyozdobione jest wtedy tysiącami kolorowych kwiatów, a na rynku odbywają się festyny.

Aakirkeby

Turystów przyciąga także do Aakirkeby multimedialne centrum przyrodnicze Natur Bornholm. Jest to miejsce, gdzie dzięki specjalnej maszynie czasu można się cofnąć wstecz i zobaczyć, jak powstawał Bornholm w przeszłości. To także okazja do zapoznania się z rozmaitymi przedstawicielami bornholmskiej flory i fauny. Bogactwo gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących wyspę jest naprawdę ogromne.

Ciekawą budowlą w Aakirkeby jest kościół Aa Kirke z charakterystyczną, podwójną wieżą. Widać ją już z daleka, kiedy jedzie się od strony Rønne.

Na rynku znajduje się oryginalna mapa ze skał tworzących skorupę Bornholmu.

To swoisty przewodnik po miejscach występowania różnych gatunków granitu na wyspie. Wskazuje konkretne obszary występowania, zaznaczone na mapie odpowiednikiem kamienia.

W Aakirkeby powstało też Muzeum Motoryzacji (Bornholms Automobilmuseum), gdzie oglądać można stare pojazdy. W tej imponującej kolekcji znajdziemy także dobrego znajomego - czyli egzemplarz Fiata 125p.

Okolice Aakirkeby

Niedaleko Aakirkeby rozpoczyna się największy na wyspie kompleks leśny - Almindingen. Najciekawsze miejsca w lesie, które obejrzeć można spacerując wyznaczonymi szlakami pieszymi, to m.in. Dolina Echa - Ekkodalen oraz ruiny dwóch średniowiecznych grodów Gamleborg i Lilleborg.

W Alimindingen znajduje się najwyższy na wyspie szczyt - Rytterknaegten, o wysokości 162 m n.p.m. Na jego szczycie znajduje się Wieża Królewska, którą wybudowano dla upamiętnienia wizyty króla Fryderyka VII na wyspie, w roku 1851.

Warto również poznać lokalną atrakcję, czyli wybrać się na wyścigi kłusaków, rozgrywane na stadionie leśnym (Travbane). Zawody odbywają się raz w tygodniu, od kwietnia do października, a w sezonie letnim nawet 2 razy. Informacje o najbliższych wyścigach można znaleźć na plakatach lub w specjalnych broszurach, które są przygotowywane dla turystów w sezonie letnim.

Trwa aktualizacja danych bazy noclegowej. Przepraszamy.