Allinge-Sandvig

Allinge-Sandvig: to dwa połączone ze sobą miasteczka, tworzące największe na wyspie centrum turystyczne. Wprawdzie nie ma tutaj szerokich i piaszczystych plaż, ale jest coś, co przyciąga w to miejsce co roku rzesze turystów... To nieodparty urok malowniczych klifów, opadających pionowo w głęboki granat Morza Bałtyckiego, niesamowity widok... To także piękne wrzosowiska pokrywające masyw Hammeren, które komponują się idealnie z tłem morza, tworząc niezapomniany obraz... Poza tym wiele innych, niepowtarzalnych krajobrazów, które na długo pozostają w pamięci.

Allinge-Sandvig

W Allinge co roku odbywa się festiwal Jazzowy. Wówczas z każdego zakątka miasta rozbrzmiewają dźwięki muzyki jazzowej, koncerty odbywają się też w wielu miejscowych restauracjach, a nawet na pokładach niewielkich łodzi turystycznych.

Z Sandvig możemy wybrać się na spacer pieszą ścieżką, która prowadzi wokół półwyspu Hammeren. Po drodze okazja do obejrzenia 2 latarni morskich (Hammerode Fyr i Hammer Fyr) oraz ruin dawnej kaplicy rybackiej - Salomons Kapel.

Jeśli chcemy zobaczyć oddalony o ok. 18 km od Bornholmu archipelag wysp Ertholmene - skorzystajmy z rejsów turystycznych w Allinge. W sezonie letnim odbywają się one codziennie. Największe wyspy archipelagu udostępniono zwiedzającym - obejrzeć tam można dawne zabudowania wojskowe, więzienie oraz stanowiska bojowe.

Okolice Allinge-Sandivg

Północna część wyspy charakteryzuje się kamienistym wybrzeżem, jednak w Sandvig jest niewielka, piaszczysta plaża. Zaraz obok jest wejście na ścieżkę spacerową, biegnącą wokół masywu Hammeren.

Pomiędzy dwoma miejscowościami Allinge i Sandvig znajduje się miejsce, gdzie obejrzeć można jeden z największych w Danii zespół malowideł naskalnych - Madsebakke Helleristninger. Malowidła pochodzą z epoki brązu i przedstawiają głównie rysunki łodzi i stóp. Nie do końca odkryto jednak ich znaczenie.

Trwa aktualizacja danych bazy noclegowej. Przepraszamy.