Nexø

Nexø: niepozorne miasteczko, do którego w sezonie letnim przypływają statki pasażerskie z Polski. W odległości niecałych 3 km od Nexø zaczynają się wspaniałe, szerokie, piaszczyste plaże bornholmskie. Warto przespacerować się ścieżką poprowadzoną wzdłuż morza lub skorzystać ze ścieżki rowerowej.

Nexø

W samym Nexø na największą uwagę zasługuje kameralny ryneczek, gdzie w sezonie letnim odbywają się koncerty plenerowe. Miejscem, które warto zobaczyć jest z pewnością Park Motyli (Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland). Stworzono tam specjalne, tropikalne warunki dla wspaniałych gatunków motyli i ptaków. Pełen wachlarz rozmaitych barw i kształtów fruwających wokół zwiedzających to niesamowite wrażenie. Przez chwilę można poczuć się jak w tajemniczej dżungli, pełnej egzotycznych widoków.

Ciekawą atrakcją (szczególnie dla dzieci) może być miejsce, gdzie obejrzeć można cały proces przekształcania się motyla z poczwarki w imago.

W Nexø przy porcie mieści się informacja turystyczna, w której dostępne są broszury informacyjne.

Okolice Nexø

Ok. 3 km od Nexø zaczynają się piaszczyste plaże Bornholmu. Pierwsza z miejscowości to Balka z niewielką szkółką windsurfingową, gdzie można wykupić szkolenie z instruktorem lub wypożyczyć deskę oraz piankę. Następna miejscowość to Snogebaek, gdzie znajduje się wędzarnia ryb oraz wiele rozmaitych restauracji. Jest również wytwórnia czekolady oraz sklepik, w którym można kupić koszulki, ręczniki, kubeczki i inne przedmioty w bardzo intensywnych kolorach oraz z ciekawym wzornictwem. Piaszczyste plaże ciągną się dalej przez Dueodde - jest to typowo turystyczny zakątek, pełen domków letniskowych, restauracji oraz sklepików z pamiątkami. Punktem charakterystycznym jest tutaj latarnia morska. Na jej balkon można się dostać pokonując aż 196 schodków. Jednak piękny widok z góry rekompensuje zmęczenie, które można odczuć po tej niemal dwustustopniowej wspinaczce!

Trwa aktualizacja danych bazy noclegowej. Przepraszamy.